Relacja z konkursu wiedzy o rynku pracy

My też się szkolimy!

Czytam z Igą!

Ferie

Obsługa Powiatowego Spotkania Noworocznego 2023

Egzaminy zawodowe

Kolędnicy z CKZiU w ZOL przy Domu św. Józefa w Będzinie

Sukcesy sportowe – Bartłomiej Truś

Świąteczne lekcje języków obcych

Wesołych Świąt

III Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wycieczka do kina Helios

„Grudzień – miesiąc ważnych wydarzeń” – warsztaty historyczno-kulturowe

Ogłoszenie!

Niecodzienna lekcja historii

DOPOSAŻENIE PRACOWNI

PRACOWNIA GASTRONOMICZNA

 

Projekt „Zagłębiowskie kroki ku przyszłości etap III – wsparcie dla CKZiU w Będzinie” obejmuje realizację różnych zadań, jednym z nich jest doposażenie pracowni przedmiotowych w CKZiU. Podjęte działania w tym zakresie przynoszą już wymierne efekty. Do placówki została dostarczona pierwsza część sprzętu, która uzupełni i unowocześni wyposażenie pracowni gastronomicznej. Pracownia gastronomiczna wzbogaciła się o: piec konwekcyjno –parowy, zmywarkę, szybkowar, uzdatniacz wody. Sprzęt na pewno ułatwi pracę uczniów w trakcie zajęć praktycznych. Pozostała część nowego wyposażenia jest bardzo różnorodna, co umożliwi wykonywanie nowych i ciekawszych potraw oraz prezentowanie ich w nowych aranżacjach.

 

 

 

 

PRACOWNIA TURYSTYCZNA

 

Do CKZiU dotarł kolejny sprzęt w ramach realizacji zadania doposażenia placówki. Tym razem wzbogaci on wyposażenie pracowni turystycznej. Lekcje z przedmiotów zawodowych będą ciekawsze , a poznawanie nowej wiedzy ułatwi uczniom korzystanie z wielu możliwości telewizora interaktywnego, oraz tabletów. Umożliwi to indywidualną lub grupową pracę na lekcjach , zwłaszcza sprawne poszukiwanie informacji oraz korzystanie z technologii informatycznych co obecnie jest niezbędną umiejętnością w każdym zawodzie.

Uczniów zainteresowanych branżą turystyczną zapraszamy do naszej szkoły i nowej pracowni.

 

 

 

 

 

PRACOWNIA  ELEKTRYCZNA

 

Realizacja projektu „Zagłębiowskie kroki ku przyszłości etap III – wsparcie dla CKZiU w Będzinie” nabiera tempa. Kolejny sprzęt w ramach realizacji zadania doposażenie pracowni został dostarczony do CKZiU i zasili bazę dydaktyczną pracowni elektrycznej. Zakupiony został zestaw modułowy do pracowni technika elektryka. Składa się z wielu elementów umożliwiających naukę różnych umiejętności praktycznych , które powinien posiadać dobry fachowiec z branży elektrycznej.

Są to :
– silnik 3 fazowy asynchroniczny klatkowy z falownikiem,
– silnik DC bocznikowy z prądnicą obciążaną rezystancyjnie,
– silnik indukcyjny trójfazowy z elektromagnetycznym hamulcem tarczowym,
– silnik trójfazowy w układzie Dahlandera.

Technologia informatyczna nie omija branży elektrycznej , do zestawu dołączony jest – Pakiet programów do projektowania instalacji elektrycznych, sieci telekomunikacyjnych. Jego głównym składnikiem jest edytor graficzny rozbudowany o moduły branżowe. Dodatkowo w zestawie znajduje się program przeznaczony do kosztorysowania projektów.

 

NASI PARTNERZY

CKZIU BĘDZIN

Tel: (32) 267 – 77 – 58
Email: sekretariat@ckziu-bedzin.pl

ul. 11 Listopada 3
Będzin 42 – 500

 

SEKRETARIAT

Czyny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.30

(sprawy uczniowskie od godziny 9:00)

 

© CKZIU 2020Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & Realizacja Strony internetowe Sosnowiec
Skip to content