Minęło 40 lat! Jubileusz CKZiU, 16 lutego 2024 r.

Daliśmy czadu, czyli II edycja konkursu „Walcz ze smogiem i zostań ekologiem”

Informatycy przed feriami

Poloneza czas zacząć!

Uwaga uczniowie!

Egzotyczna lekcja biologii

BohaterON w Twojej Szkole 2023

Coraz bliżej święta….

Finał dziesiątej edycji szkolnego konkursu Mikołajkowo – Naukowy Zawrót Głowy

Wycieczka na narty Istebna 2024

Klasowy konkurs rozstrzygnięty! 19 grudnia 2023 r.

Stan wojenny

Informatycy na 7. Śląskim Festiwalu Nauki

Konsultacje

Drogi Absolwencie!

AKTUALNOŚCI

Informatycy na 7. Śląskim Festiwalu Nauki

12.12.2023

W poniedziałek 11 grudnia 2023r. uczniowie klasy II TINF i IV TINF wraz z opiekunami uczestniczyli w siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku festiwal organizowano pod hasłem: Nauka da nam przyszłość.

Uczniowie klas informatycznych uczestniczyli m.in. w warsztatach i wykładach nie tylko związanych z informatyką, ale także innymi dziedzinami nauki, m.in. świat kobiet, filmu, przyrody, cyberprzestrzeni, tożsamości, sportu, z czego wynika że mają wszechstronny umysł.

Uczniowie brali udział w ciekawych wykładach:

A może nie ma się czego bać? Te „straszne” żeńskie końcówki – przykład Quebecu. Przynależność oraz wykluczenie można także zauważyć na poziomie języka. Wykład był sposobnością nie tylko do oswojenia żeńskich końcówek, ale i do uświadomienia sobie, że ich używanie ma wielki wpływ na życie społeczne.

Nowe ścieżki – studia nad polskim filmem i fotografią nowego wieku. Wystąpienie będące syntezą działań interpretacyjnych nad filmem i fotografią polską pierwszych dwudziestu lat XXI w., w których autorka wykorzystała narzędzia nowej humanistyki. Czy miasta PRL były szare, czy raczej w kolorach zachodzącego słońca? Jak gniew wyraża się w estetyce protestów i demonstracji? Jaka jest nasza relacja z ziemią? Odpowiedzi na te pytania, zilustrowano zdjęciami i kadrami z filmów.

O stwarzaniu się na nowo – czyli tożsamość w cyberprzestrzeni. Kim są nasze awatary. Podział na cyber i real współcześnie wydaje się coraz bardziej sztuczny – nowe technologie i cyberprzestrzeń od dawna przeniknęły do naszego codziennego funkcjonowania: zawodowego, społecznego i kulturowego, tym samym zbliżając do siebie nasze wirtualne awatary i tożsamość. Jakie szanse, a jakie zagrożenia, niesie dla współczesnego młodego człowieka cyberprzetrzeń.

Kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki już w przyszłym roku.
Jest na co czekać!

Zobacz wszystkie

NASI PARTNERZY

CKZIU BĘDZIN

Tel: (32) 267 – 77 – 58
Email: sekretariat@ckziu-bedzin.pl

adres do e-doręczeń:
AE:PL-11914-62866-CVSGF-18

ul. 11 Listopada 3
Będzin 42 – 500

 

SEKRETARIAT

Czyny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.00

(sprawy uczniowskie od godziny 9:00)

 

© CKZIU 2020Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & Realizacja Strony internetowe Sosnowiec
Skip to content