Dzień Edukacji Narodowej

Projekcja filmu „Najlepszy”

Wycieczka klasy 2 TFT

Niezwykłe spotkanie

Seans filmowy w kinie ,,Nowość’’ w Będzinie

Kolejny sukces sportowy uczniów naszej szkoły

Placówki pomocowe dla dzieci i młodzieży z problemami zdrowia psychicznego

Dzień Języków Obcych

Wycieczka do Energylandii

CKZiU w projekcie historycznym

Święto Szkoły w CKZiU w Będzinie

Podziękowanie

„Dzień Kariery z EURES”

ERASMUS +

BohaterON

AKTUALNOŚCI

Dzień Języków Obcych

28.09.2021

W bieżącym roku minęło 20 lat od ustanowienia Europejskiego Dnia Języków Obcych przez Radę Europy. Nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłych latach przyłączyła się do obchodów tego międzynarodowego święta. Nauczyciele języków obcych dostarczyli uczniom wielu atrakcji, organizując liczne konkursy i quizy kulturowo- językowe.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie wzięli udział w drugiej edycji quizu muzycznego “Name The Tune’’. Zadaniem uczestników było wysłuchanie 15 fragmentów piosenek w różnych językach, które następnie należało rozpoznać. Dodatkowe punkty można było uzyskać podając tytuł oraz wykonawcę piosenki. Zwycięskim duetem okazały się uczennice klasy 2 BFK Wiktoria Grospicz i Oliwia Sienkiewicz. Ponadto, uczniowie szkoły branżowej oraz technikum przygotowali kolorowe plakaty związane z promowaniem Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie, którzy włączyli się w przygotowanie prac plastycznych zostali nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami z języka angielskiego.

Zajęcia języka angielskiego w klasach 3 FGS i 4 TUR poświęcone były quizom frazeologicznym. Wykorzystując smartfony oraz telewizor multimedialny uczniowie losowo wybierali angielskie zwroty idiomatyczne, dopasowywali do opisów i omawiali leksykalne podobieństwo do polskich odpowiedników. Precyzyjne omówienie frazeologizmów skutkowało uzyskaniem ocen, w znacznej większości, celujących.

Na lekcjach języka niemieckiego została rozegrana gra językowa, która obejmowała 10 stanowisk z zadaniami do rozwiązania, mającymi na celu wzbogacenie wiedzy uczestników w dziedzinie kultury oraz zwyczajów związanych z krajami obcojęzycznymi. Co więcej, zadania sprawdzały wiedzę geograficzną, turystyczną, językową i ogólną o krajach europejskich. Za dobre odpowiedzi płacono groszem. Gra miała swój początek w sali 201, jednak jej kreatywna forma wymagała od uczestników do przemieszczania się po wskazanych w instrukcji klasach i współpracy nauczycieli. Wyłoniono zwycięzców:

miejsce I Wiktoria Nowak i Kamila Madejczyk kl.2 TFT

miejsce II Jakub Fliski i Oliwier Bandura kl. II inf

miejsce III Eliza Buczkowska i Martyna Musiał IV fot. i multi

 

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych na lekcjach języka rosyjskiego postawiono na gry i zabawy językowe. Wykorzystano nowoczesne technologie i aplikacje na tablicy interaktywnej. Uczniowie rozwiązywali zagadki językowe, quiz wiedzy, a także poznawali współczesną muzykę rosyjską i na podstawie piosenek ćwiczyli bieżącą leksykę. Największym powodzeniem cieszyła się gra w formie interaktywnej planszówki, gdyż nie ma jak zdrowa rywalizacja!

 

 

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

Zobacz wszystkie

NASI PARTNERZY

CKZIU BĘDZIN

Tel: (32) 267 – 77 – 58
Email: sekretariat@ckziu-bedzin.pl

ul. 11-go Listopada 3
Będzin 42 – 500

 

SEKRETARIAT

Czyny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.30

(sprawy uczniowskie od godziny 9:00)

 

© CKZIU 2020Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & Realizacja Strony internetowe Sosnowiec
Skip to content