Drodzy Uczniowie!

Maturę czas zacząć

Uroczyste zakończenie roku klas IV

Wręczenie nagród i podziękowań w konkursie „EKO-FOTO”

Złoty Indeks Akademii WSB

Finał akcji „Wesprzyj Medyka” w CKZiU !!!

Ważna informacja!

Zaproszenie na zakończenie roku klas IV

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

KONKURS „EKO-FOTO”

Światowy Dzień Ziemi 2021r

Czy wiesz czym jest depresja?

Bezpieczniej w Internecie. Warsztaty on-line

Bierzemy udział w akcji Żonkile

Ważna informacja!

AKTUALNOŚCI

Nowoczesne rozwiązania dydaktyczne na czas pandemii

15.04.2021

Trudna sytuacja, w jakiej od dłuższego czasu przyszło nam żyć wymusza na nas potrzebę podjęcia działań umożliwiających poprawę jakości kształcenia na odległość. Przed nami trudne egzaminy, które jak pokazała nam ich ostatnia tura, nie były łatwiejsze od tych, które odbywały się w czasach, w których nikt o pandami nie słyszał. Dlatego też obecna sytuacja nie może być wymówką do obniżania jakości kształcenia. Podjęto starania w celu znalezienia odpowiednich narzędzi, które umożliwią prowadzenie procesu kształcenia na odległość w taki sposób, aby każdy mógł pozytywnie potwierdzić zdobyte kwalifikacje zawodowe. Jednak na przeszkodzie stoją warunki, w jakich nasi uczniowie odbywają naukę w swoich domach. Nie możemy od nich wymagać tego, aby zakupili dla siebie sprzęt i oprogramowanie, które jest niezbędne w ich procesie kształcenia. Komputery naszych uczniów często nie spełniają minimalnych wymogów do prowadzenia procesu nauczania zawodowego, a przecież są one wykorzystywane również do innych przedmiotów. Często też uczniowie dzielą je ze swoim rodzeństwem czy rodzicami.

Musimy również pamiętać o tym, że bierzemy odpowiedzialność za to, co nasi podopieczni instalują i co zmieniają w ustawieniach własnych komputerów wykonując zlecone ćwiczenia. Nawet drobny błąd może wyeliminować ich komputer z dalszego użytku. Aby rozwiązać wszystkie te problemy, stworzono w szkole środowisko pracy zdalnej, tak aby poprzez Internet uczniowie mogli korzystać z infrastruktury szkolnej. Dzięki projektowi „Zagłębiowska Liga Zawodowców – III etap – modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w CKZiU w Będzinie” możliwie stało się uruchomienie nowoczesnego serwera, na którym jednocześnie będzie mogło pracować kilkanaście osób.

Dedykowany serwer firmy Dell posiada wymagane w procesie dydaktycznym oprogramowanie, a jego parametry są wystarczające do wspólnej pracy wielu osób. Uczniowie będą mogli pracować w wymaganych w programie nauczania systemach operacyjnych takich jak Windows 2016 Serwer i Linux Ubuntu 18. Do dyspozycji będą mieli oprogramowanie graficzne i bazodanowe. Odpowiednią jakość pracy zapewni dedykowane synchroniczne łącze internetowe o przepustowości wynoszącej 1Gb/s. Również dla nauczyciela praca z wykorzystaniem systemu serwerowego przyniesie wiele korzyści, gdyż będzie on mógł w czasie rzeczywistym śledzić postęp procesu dydaktycznego swoich podopiecznych. W razie konieczności będzie mógł wraz z uczniem przeprowadzić prace instalacyjne i programistyczne. Ze strony ucznia wystarczy, aby posiadał on łącze internetowe oraz komputer o dowolnych parametrach technicznych.

 

serwer

Zobacz wszystkie

NASI PARTNERZY

CKZIU BĘDZIN

Tel: (32) 267 – 77 – 58
Email: sekretariat@ckziu-bedzin.pl

ul. 11-go Listopada 3
Będzin 42 – 500

 

SEKRETARIAT

Czyny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.30

(sprawy uczniowskie od godziny 9:00)

 

© CKZIU 2020Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & Realizacja Strony internetowe Sosnowiec
Skip to content