Relacja z konkursu wiedzy o rynku pracy

My też się szkolimy!

Czytam z Igą!

Ferie

Obsługa Powiatowego Spotkania Noworocznego 2023

Egzaminy zawodowe

Kolędnicy z CKZiU w ZOL przy Domu św. Józefa w Będzinie

Sukcesy sportowe – Bartłomiej Truś

Świąteczne lekcje języków obcych

Wesołych Świąt

III Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wycieczka do kina Helios

„Grudzień – miesiąc ważnych wydarzeń” – warsztaty historyczno-kulturowe

Ogłoszenie!

Niecodzienna lekcja historii

AKTUALNOŚCI

Mechanicy CKZiU w II Wojewódzkim TURNIEJU MŁODYCH MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH VR

08.12.2022

Wielkie wydarzenie adresowane do uczniów szkół realizujących kształcenie w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych odbyło się 7.12.2022 w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Dwuosobowe drużyny, reprezentujące szkoły województwa śląskiego (22 drużyny) rywalizowały o miano najlepszych mechaników, wykonując naprawy samochodu w technologii VR.

Zadania turniejowe przeprowadzane zostały z wykorzystaniem materiałów ProfiAuto Serwis VR w wersji na PC i obejmowały zadania teoretyczne z zakresu – budowy i zastosowania różnych filtrów samochodowych, tarcz i klocków, budowy i zasady działania akumulatora, a zadania praktyczne były wykonywane w technologii wirtualnej rzeczywistości z obsługi montażownicy, diagnostyki komputerowej oraz wymiany: oleju w automatycznej skrzyni biegów, dwumasowego koła zamachowego, paska napędu osprzętu silnika, sworznia wahacza.

ProfiAuto Serwis VR jako pierwszy w Polsce wirtualny warsztat, może zrewolucjonizować system kształcenia mechaników w Polsce poprzez wykorzystanie narzędzia, które pozwoli trochę przez zabawę, nabrać poprawnych nawyków wykonywania napraw i innych czynności obsługi pojazdów poprzez niezliczoną liczbę powtórzeń bez obawy o koszty związane z uszkodzeniem sprzętu czy rzeczywistego pojazdu. Technologia VR stanowiłaby pomost pomiędzy nauką teoretyczną a praktyczną w warunkach rzeczywistych.

Turniej był przedsięwzięciem organizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Marszałka Województwa Śląskiego, a towarzyszącym wydarzeniem była III Wojewódzka konferencja w ramach projektu Śląskie. Zawodowcy „Nowe Horyzonty Edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Uczestnicy turnieju otrzymali wiele nagród rzeczowych, których sponsorami byli Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Akademia WSB oraz czołowi producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

 

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

https://katowice.tvp.pl/64964600/wojewodzki-turniej-mechanikow-w-wirtualnej-rzeczywistosci

 

Zobacz wszystkie

NASI PARTNERZY

CKZIU BĘDZIN

Tel: (32) 267 – 77 – 58
Email: sekretariat@ckziu-bedzin.pl

ul. 11 Listopada 3
Będzin 42 – 500

 

SEKRETARIAT

Czyny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.30

(sprawy uczniowskie od godziny 9:00)

 

© CKZIU 2020Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & Realizacja Strony internetowe Sosnowiec
Skip to content