Z POWEREM do pracy

Informacja dla maturzystów

„Znowu są wakacje!”

Wakacje

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Kampania informacyjna dotycząca wiedzy o HIV/AIDS

Szczepienia uczniów w wieku 12 – 18 lat

Wycieczka rowerowa

Turyści na Pustyni…

Warsztaty ekologiczne

Śniadanie na trawie

Ogłoszenie wyników XIX Powiatowego Konkursu Języków Obcych

Ceremonia wręczenia nagród w konkursie „Juvenes Translatores”

Konkurs językowy – Złam tajemnicę Enigmy – knack den Code.

1 Czerwca Dzień Dziecka

AKTUALNOŚCI

„Ach, co to był za dzień!”

29.05.2021

Wszyscy musimy i, co ważniejsze, chcemy dbać o zdrowie. Nie zawsze wiemy, jak to robić, aby nie szkodzić ani sobie, ani przyrodzie, dlatego w sobotę 29 maja został zorganizowany Dzień Promocji Zdrowia w CKZiU.

W pracowni przy ulicy Promyka powstały w tym dniu wyłącznie zdrowe potrawy: sałatka owocowa, smoothie owocowo-warzywne, sałatka warzywna, lemoniady – cytrynowa i pomarańczowa oraz sernik-light z owocami (zupełnie pozbawiony kalorii, oczywiście…).
W budynku przy ul. 11 Listopada można było raz na zawsze przekonać się, że warto zwracać uwagę na opisy składu żywności na etykietach – aby uniknąć przykrych niespodzianek. Chętni mogli zmierzyć swój wskaźnik BMI i sprawdzić, czy rzeczywiście jest to uniwersalny miernik zdrowia dla każdego. Quiz „Zdrowe żywienie – mądre myślenie” był sprawdzianem naszej wiedzy na temat składników sprzyjających i … niezupełnie sprzyjających zdrowiu i rozwojowi, nie tylko mózgu. Quizy tematyczne poświęcono także zagadnieniom kaloryczności produktów, dyskutowano na temat istotnej – zwłaszcza dla młodych ludzi – roli śniadania w prawidłowym żywieniu.

Były także propozycje dla uzdolnionych plastycznie – konkurs na plakat „Recepta na zdrowie” – i dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy – wystawa książek promujących zdrowy styl życia, zorganizowana w bibliotece szkolnej.
Wszyscy jedliśmy pyszne jabłka – prawdziwe bomby witamin i minerałów! Należałoby życzyć każdemu, aby pamiętał o przynajmniej jednym w każdym tygodniu „dniu dla zdrowia”. Z całą pewnością przyniesie to szybko doskonałe efekty!

Nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali młodzieży liczne atrakcje. Były to następujące propozycje: badminton, siatkonoga, konkurs rzutów do kosza, tenis stołowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, toteż wielu uczniów poprawiło nie tylko swoją kondycję fizyczną, ale i nastrój. Wszyscy pamiętamy zatem, że troska o zdrowie powinna nam towarzyszyć na co dzień, a nie od święta.

 

Zobacz wszystkie

NASI PARTNERZY

CKZIU BĘDZIN

Tel: (32) 267 – 77 – 58
Email: sekretariat@ckziu-bedzin.pl

ul. 11-go Listopada 3
Będzin 42 – 500

 

SEKRETARIAT

Czyny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.30

(sprawy uczniowskie od godziny 9:00)

 

© CKZIU 2020Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & Realizacja Strony internetowe Sosnowiec
Skip to content